راهنمای انتخاب دستگاه ضبط مکالمات تلفن

کاربر می بایست قبل از انتخاب و خرید دستگاه ضبط مکالمات تلفن موارد زیر را مورد بررسی قرار دهد.

 

1- آیا در مجموعه شما کامپیوتر وجود دارد؟

در صورتی که در مجموعه شما کامپیوتر روشن وجود دارد می توان از دستگاه ضبط مکالمات تلفن سری آنلاین استفاده نمود، این سری از دستگاه از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل شده و اصوات و گزارشات را از طریق نرم افزار اختصاصی بر روی کامپیوتر ثبت می نماید.

اما در صورتی که در مجموعه شما کامپیوتر وجود ندارد حتما می بایست نسبت به تهیه دستگاه ضبط مکالمات تلفن سری آفلاین اقدام کرد، این سری از دستگاه ها مکالمات را بروی رم MicroSD ذخیره می نماید و نیازی به کامپیوتر جهت ضبط وجود ندارد.

 

 2- تعداد خطوط تلفن موجود در مجموعه که باید ضبط مکالمات بر روی آن صورت پذیرد.

دستگاه ضبط مکالمات تلفن سری آنلاین محدودیتی در تعداد خطوط نداشته و با توجه به اتصال آن به کامپیوتر و نرم افزار اختصاصی و پیشرفته آن محدودیتی در مدیریت اصوات و گزارشات نخواهد بود.

دستگاه ضبط مکالمات تلفن سری آفلاین برای تعداد خطوط کمتر از 4 کانال پیشنهاد می شود بدین دلیل که برای مدیریت اصوات در حالت کلی می بایست رم را از دستگاه جدا نموده و پوشه ها و فایل ها را مورد بررسی قرار دهید( با توجه با نام پوشه ها و فایل ها که تاریخ، ساعت و... بر روی نام آن قرار میگیرد)، بدیهی است این امر در تعداد خطوط بالا و مکالمات با حجم بالا مشکل خواهد بود.

 

3- تعداد کاربرانی که باید به اصوات دسترسی داشته باشند.

دستگاه ضبط مکالمات سری آنلاین دارای نرم افزار اختصاصی با کاربری آسان است بدین صورت که می توان به تعداد نامحدود کاربر با سطوح دسترسی مختلف ایجاد نمود، همچنین نرم افزار با دارا بودن قابلیت شبکه (کلاینت/سرور) بر روی تعداد نامحدودی از سیستم های تحت شبکه قابلیت نصب دارد.

 

4- هزینه دستگاه.

هزینه دستگاه ضبط مکالمات تلفن سری آفلاین کمتر از دستگاه ضبط مکالمات تلفن سری آنلاین است.